הכל על היתושים בישראל

מי מאיתנו לא סובל מיתושים? והיה מוכן לעשות הכל אבל הכל שהילדים שלו ובני משפחתו לא יעקצו מיתושים. לצערנו כל משפחה סובלת היום מיתושים בתוך הבית ומחוץ לבית, לא פעם ולא פעמיים קרה לנו שרצינו לצאת קצת בקיץ למרפסת בחצר ומיד חזרנו לבית בגלל התקפת יתושים, היתושים תוקפים אותנו בעיקר בחשכה בשעות הלילה מאחר וזה הרבה יותר נוח לתקוף מישהו שהוא ישן ומאחר שבשעות היום היתושים נחים במקומות מוצלים או מחפשים מקורות מים עומדים לבצע בהן את דגירתם. כמובן שמי שעוקץ אותנו היא היתושה מאחר והיתוש הוא צמחוני.

הדברת יתושים:

בגדול אין הדברה ליתושים אלה יותר דרכים שניתן לבצע על מנת למגר כמה שאפשר את דגירת היתושים באזור מחייתנו. הסיבה שאין הדברה ליתושים היא מאחר והיתושים חיים באוויר בתעופה וכל חומר הדברה הן אם זה באמצעות ארוסולים והן הם זה באמצעות חומרי הדברה של מדבירים יקטלו רק את היתושים הנמצאים כרגע בסביבה אבל לא ימנעו מחדשים להגיע לאחר שעה למקום, הדברה ליתושים נעשית בדרך כלל במקומות הדגירה שלהם למניעת הדגירה, אבל לפני שמבצעים דברה כלשהי וסתם מבזבזים כסף, להלן מספר טיפים שיאפשרו לכם להקטין משמעותית את בעיית היתושים בבית או בחצר.

דרכי מניעה:

תחילה יש לאתר מקורות מים עומדים כגון: אדניות עציצים, כלי נוי שנמצאים בחצר והתמלאו ממי גשם או מהשקיה של הגינה, שלוליות ועוד מקורות מים עומדים, לבעלי גינה במיוחד עם מערכות השקיה אוטומטית, יש לבדוק שהאדמה לא לחה יותר מידי וכי הכיוון של זמן ההשקיה ארוך מידי, ואז יש ליתושים את כל התנאים לבצע דגירה אצלכם בחצר, בגינה, על דשא ועוד, חשוב להשקות את הגינה בצורה מבוקרת.

בתוך הבית יש להתקין רשתות בכל החלונות ומומלץ גם בדלת הכניסה ובכך לצמצם משמעותית מאוד את כניסת היתושים לביתכם, ניתן להתקין ולהפעיל מאווררים בפרגולות או מזגנים בחדרים.

יתוש הנמר האסייתי:

יתוש הנמר האסייתי הגיע לאזור השרון: כפר סבא, הוד השרון, רמת השרון והרצליה ואתם סובלים ממנו כמו כולנו, להלן כמה דברים שצריך לדעת על יתוש הנמר האסייתי.

יתוש הנמר האסייתי תוקף בשעות היום לעומת היתושים האחרים התוקפים בשעות הלילה, והוא נמצא מחוץ לבית בגינות הפרטיות שלנו.

יתוש הנמר האסייתי מעביר מחלות כגון: קדחת הנילוס,קדחת המוח היפנית,קדחת דנגי  ועוד.

יתוש זה מתפתח גם בתוך עציצים, אדניות ובכל מקום שיש מים עומדים. יתוש הנמר האסייתי התפשט בעולם באמצעות צמיגים משומשים המיובאים מאסיה מאחר ובדפנות הצמיגים ישנם מים עומדים הטובים לדגירת יתוש הנמר האסייתי.

הדברת יתוש הנמר האסייתי:

גם כאן אין הדברה ממשית ליתוש הנמר האסייתי אלא הדרך העיקרית להדביר את היתוש היא על-ידי ביצוע פעולות מניעה לדגירת יתושים ובפרט יתוש זה. הדברה נדרשת כנגד יתושים בוגרים במקרים של נוכחות רבה מאוד של יתוש נמר האסייתי, ההדברה אינה בה המקום פעולות המניעה אלה בנוסף כחיזוק, על מנת להימנע מדגירה נוספת.

דרכי מניעה:

ריקון מים הקיימים בתחתיות עציצים, אדניות ושאר כלי נוי הנמצאים בגינה, ניקוז מים עומדים ממרזבים סתומים התקנת רשתות בכל חלונות הבית.

התקשר עכשיו
גלילה לראש העמוד